instagram gizli hesap görmewhatsapp plusinstagram plusinstagram kullanıcı adlarıfilm indirme sitesi
DOLAR
13,4584
EURO
15,3141
ALTIN
770,65
BIST
1.857
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
15°C
İstanbul
15°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Sağanak Yağışlı
17°C
Cumartesi Kuvvetli Sağanak
15°C
Pazar Hafif Sağanak
15°C
Pazartesi Çok Bulutlu
16°C

Heyecan Nasıl Yenilir! Heyecan İçin Dua *2021

Heyecan Nasıl Yenilir! Heyecan İçin Dua *2021
0
A+
A-

Heyecan Nasıl Yenilir hakkında pek çok araştırma yapılmaktadır. Heyecan, iç ve dış uyarıcılarımızın çok kısa sürede insanda fizyolojik nitelikteki canlanmalarda gerilim yaratan insanı psikolojik yönden etkileyen bir durumdur. Aşırı Heyecanın insan üzerinde yarattığı etki kısa sürmektedir. Kişinin düşünme ve algılama yetisini yavaşlatan bir durumdur.

Aşırı Heyecan Nasıl Yenilir

Bir işi başarmanın sırrı Aşırı Heyecan yapmamaktır. Peki Aşırı Heyecan Nasıl Yenilir? Sürekli Heyecan Hissi yaşayanlar bu konu hakkında pek çok araştırma yapmaktadırlar. Çoğu insan bu durumun üstesinden nasıl gelirim diye düşünmektedir. Aşırı Heyecan duygusunda ilk olarak kişi heyecanlanmayı alışkanlık haline getirmemelidir. Sebepsiz Heyecan Hissi, oldukça insani bir durum olsa da kişinin Heyecan Hormonunu kontrol altında tutması gerekmektedir. Bunun yanında güven eksikliğinin aşılması, hata yapma endişesinden kurtulmak, daha önce yaşanan durumlara dikkat etmek, Aşırı Heyecanı Yenmek için önemli bir adımdır.

Heyecanı Yenmek

Heyecanın Nedenleri Nelerdir?

  • Hata yapmaktan korkmak.
  • Özgüvensizlik.
  • Genetik sorunlar.
  • İşe ve çalışmaya güven ve güvensizlik duygusu.
  • Çocukluk Çağı Travmaları.
  • Onaylanmama korkusu.
  • Reddedilme korkusu.

Heyecan İçin Dua

Heyecan İçin Dua okumak İnsanoğluna Manevi güç ve sakinlik katmaktadır. Vesveseler ve Evhamlar neticesinde gelen sıkıntılar için duaları tavsiye ediyoruz. Arama motorlarında sıkça araştırma yapılan Heyecanı Yenmek İçin Dualar nelerdir sizler için araştırdık. Heyecan ve Panik Atak için Dua okuyarak, önemli bir sınava veya iş toplantısına gidecek olanların sakin kalmaları ve Heyecanlanmamak İçin Dua okumaları Manevi tedavi olarak görülmektedir. Bu dualar kişiler tarafından tek okunabilir ve ya bir başkası tarafından da okunabilir. Heyecanı Yenmek için en çok okunan Duaları sizler için listeledik. Heyecan nasıl yenilir , Heyecan ne demek , Heyecan için dua , Heyecan nasıl geçer

Kelimetül Ferec Duası

Lâ ilâhe illallâhul-halîmul-kerîm. Ve subhânallâhi rabbissemâvâtisseb-i ve rabbil arşil azîm. Velhamdülillâhi rabbil-âlemîn.

Kaynak: (Suyuti, ed-Dürru’l-Mensur, 3/145)

Heyecan ve Panik Atak İçin Dua

Allâhümme innî abdüke vebnü abdike vebnü emetike nâsıyetî biyedike mâdın fiyye hukmüke adlun fiyye qadâüke, es-elüke bi küllismin hüve leke semmeyte bihî nefseke ev allemtehû ehaden min halqike ev enzeltehû fî kitâbike eviste’serte bihî fî ilmil ğaybi indeke en tec-alel qur-âne rabîa qalbî ve nûra sadrî ve cilâe huznî ve zehâbe hemmî.

Kaynak (Ahmet ibni Hamdel, el-Müsned, Beyhaki, el Esma, no:7; İbnü Kesir)

Heyecan İçin Dua

İç Rahatlatan Dua, Sakinleşmek İçin Dua

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr (Ey Yüce Rabbim işlerimi kolaylaştır, zorlaştırma ve hayırlı bir sonuca erdir.)

Rabbişrahli sadri ve yessirli emri vahlül ukdeten min lisani yefkahu kavli (Taha suresi25-28 – Ey rabbim. Göğsümü aç, genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de anlasınlar beni. Hz. Musa Aleyhisselam’ın duasıdır. İnsanı rahatlatır, yükünü ağırlıkları kaldırır ve işleri kolaylaşır.)

Heyecanı Yenmek İçin Dua

Allâhümme rahmeteke ercü felâ tekilnî ilâ nefsî tarfete aynin ve eslıh lî şe’nî küllehû la ilahe illâ ente. (Allah’ım! Senin rahmetini umuyorum, beni göz açıp kapayıncaya kadar, nefsimle baş başa bırakma. Halimi tümüyle düzelt, senden başka ilah yoktur.)

Heyecanlanmamak İçin Dua

Rabbenâ lâ tuziğ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledunke rahmeh(rahmeten), inneke entel vehhâb(vehhâbu). (Günde 100 okunur. Müthiş bir kalp İlacıdır. Kalbiniz hidayet bulur, mutmain ve ihya olur. Ruhsal sıkıntılara, strese, heyecana, depresyona iyi gelir. Nazara, kazaya, belaya kalkan olur. Ali İmran Suresi 27. Ayet)

Makaleyi Nasıl Buldunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.